15 Temmuz TÜRKSAT Şehitleri Anıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, 15 Temmuz TÜRKSAT Şehitleri’ni Anma Programı’na katıldı.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü sebebiyle düzenlenen törende konuşan Bakan Yardımcısı Sayan, bu tarihin Türk milleti için çok anlamlı olduğunu dile getirdi. O günden itibaren daha bir canla başla çalıştıklarını vurgulayan Sayan, ancak bu şekilde şehitlerimize karşı borcumuzu ödeyebileceğimizi ifade etti.

Türk Milletinin iradesine karşı gerçekleştiren alçak saldırının en önemli hedeflerden birinin de Türksat olduğunu hatırlatan Sayan, “FETÖ'cü hainlerin, darbe teşebbüsünü medyayı kullanarak meşrulaştırma ve insanlarımızın bilgiye ulaşmasını engelleme planı, Türksat çalışanlarının yüksek görev şuuru karşısında akamete uğradı. Silahla tehdit ettikleri Türksat çalışanlarına yayınları kestiremeyen hain darbeciler, kendi elemanlarını Türksat’a sokarak amaçlarına ulaşmaya çalıştılar. Bunu da başaramayan hainler, son çare olarak yerleşkeyi bombalayarak yayınları kesmeyi hedefledi.  Çok şükür ki hain darbeciler, bununla da menfur amaçlarına ulaşamadı ve yayınlar aksamadı” dedi.

Türksat’ın, yaşanan darbe girişiminin ilk anlarından itibaren milli değerlere sahip çıkarak, her koşulda devletimizin ve milletimizin yanında yer aldığının altını çizen Sayan, “Yaşanan tüm zorluklara rağmen çalışanlarımızın üstün gayretiyle, Türkiye’nin iletişim omurgası 7/24 kesintisiz bir şekilde ayakta kaldı. Böyle bir darbe girişimi karşısında dâhi hainlere geçit vermeyen Türksat, yolundan şaşmayarak, hedeflerinden uzaklaşmayarak, her zaman daha ileriye gidecek. Türkiye’nin daha da yükselmesi için her zamankinden daha çok çalışarak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine kavuşturacağız. Bu bizim 15 Temmuz şehit ve gazilerine borcumuzdur” şeklinde konuştu.